Τα παιδιά σώζουν ζωές

POSTER KIDS SAVE LIVES ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΩΖΟΥΝ ΖΩΕΣ 2

​KIDS SAVE LIVES – ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΩΖΟΥΝ ΖΩΕΣ

Το πρόγραμμα της εκπαίδευσης μαθητών και εκπαιδευτικών στην Καρδιοπνευμονική Αναζωογόνηση (ΚΑΡΠΑ), πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας στις 14/1/2020.

Ακολουθεί η ευχαριστήρια επιστολή από το σχολείο, εκ μέρους του Δ/ντη, φωτογραφίες από τη θεωρητική και πρακτική εκπαίδευση των μαθητών που συμμετείχαν στο πρόγραμμα, ο σύνδεσμος που περιέχει το ωρολόγιο πρόγραμμα όπως ακολουθήθηκε καθώς και ο σύνδεσμος με τη Βεβαίωση Συμμετοχής των παιδιών που συμμετείχαν.

Παρακαλώ, δεχθείτε τις θερμότερες ευχαριστίες του συνόλου των  εκπαιδευτικών, των γονέων αλλά κυρίως των μαθητών-τριών της Δ΄, Ε, και Στ΄τάξης για την πολύ ουσιαστική και αποτελεσματική επίδειξη ΚΑΡΠΑ που έλαβε χώρα σήμερα 14/01/2020 στην αίθουσα πολλαπλών του Σχολείου μας.

Τα παιδιά έμειναν εντυπωσιασμένα από όλα όσα έμαθαν και βίωσαν και αυτό φάνηκε από το ενδιαφέρον τους,  που ήταν πολύ μεγάλο τόσο στο πρώτο θεωρητικό όσο και στο δεύτερο πρακτικό κομμάτι.

Είμαστε σίγουροι ότι σήμερα έγινε η αρχή για μια πολύ ουσιαστική εθελοντική δράση που έχει κυριολεκτικά σχέση με την ίδια τη ζωή.

Σας  ευχαριστούμε και πάλι και ελπίζουμε στη συνέχεια της συνεργασίας μας, με την ενεργή συμμετοχή και των γονέων των μαθητών-τριών μας αλλά και των εκπαιδευτικών του Σχολείου μας.

Εκ μέρους του διδακτικού προσωπικού,

Ο Δ/ντής

Ζαρογουλίδης Αντώνιος

IMG 20200114 100219  IMG 20200114 102952
 DSC07746  DSC07712

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΏΖΟΥΝ ΖΩΕΣ - KIDS SAVE LIFES

Στο σύνδεσμο που ακολουθεί, περιέχεται η Βεβαίωση Συμμετοχής των παιδιών στο Πρόγραμμα Εκπαίδευσης Μαθητών στην Καρδιοπνευμονική Αναζωογόνηση.

ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Ετικέτες: kids-save-lives